Infotehnoloogia alused

Kursuse eesmärk – arvutiga töötamise õppimine kergete, kuid põnevate ülesannete täitmise kaudu operatsioonisüsteemis ja kontoritarkvaral. Tundidel lapsed saavad teada, et arvutit võib kasutada mitte ainult mängude jaoks, kuid ka abilisena koduülesannete täitmisel. Samuti lapsed saavad teada kuidas algoritmi koostada ja lihtsad programmid kirjutada, joonistada arvutis ja elavdada oma tegelasi animatsiooni programmide abil. Saavad ise luua oma 3D mängu.

Nooremate koolilaste õpetlik aktiivsus saab efektiivsemaks, kui ülesannete täitmisel kasutada arvutit. Värvi, graafika ja heli kasutamine aitab arendama loome ja teadmisvõimed ja samuti laiendada õpilaste huvialad ja silmapiire.

Õpilaste vanus: 7-12 a. (grupid moodustatakse sõltuvalt vanusest ja tasemest)

Maksimaalne õpilaste arv klassis: 10

Kursuse kestvus: septembrist – maini, 72 ak.t.

Tunni kestvus: 2 akadeemilist tundi (90 minutit), 1 kord nädalas

Tunniplaan: kursus ei ole veel tunniplaanis

KURSUSE KIRJELDUS

Kellele kursus suunatud on: kursus on orienteeritud algkooli õpilastele. Ettevalmistuse tase pole tähtis.

ÕPPEKAVA